Mąki ekologiczne zawsze z ekologicznego ziarna

Ekologiczne produkty zbożowe to produkty, od których zaczyna większość sklepów ze zdrową żywnością. To właśnie ekologiczne są tą grupą produktów, dzięki którym swoją wielką popularność po latach odzyskał orkisz. Mąki orkiszowe są podstawą dla większości domowych piekarzy. Gatunków tej mąki jest jednak tak wiele, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są więc ekologiczne mąki orkiszowe razowe, chlebowe oraz bardzo drobne mąki tortowe. Oczywiście wszystkie z certyfikatem ekologicznym. Poza mąkami orkiszowymi proponujemy mąki organiczne ze wszystkich możliwych ziaren. Od pszenicy poprzez żyto, owies, grykę, proso i jęczmień aż do tak niecodziennych produktów jak mąka kokosowa, migdałowa, sorgo, kasztanowa, orzechowa a nawet mąka z teffu czyli tak zwanej miłki abisyńskiej.
Zawsze warto zwrócić uwagę na mąki z ziaren przy których orkisz to osesek. Mowa tu o mące z samopszy i płaskurki, które są jeszcze starszymi przodkami pszenicy. Starszymi od orkiszu i porównywalne do kamutu, nazywanego zbożem gladiatorów.
O ile wybór mąki do konkretnych, domowych wypieków jest zadaniem, z którym większość z nas sobie poradzi to chcemy zwrócić uwagę na jedną rzecz istotną przy wypieku chleba. Do sporządzania zakwasów polecamy grube mąki razowe, do wypieku nieco drobniejsze mąki chlebowe.
Jeszcze krótka wskazówka dotycząca numeracji mąki. Mąki razowe to te oznaczone jako 2000, mąki graham to przemiał 1850, mąki chlebowe mieszczą się w przedziale 700 - 1100 a drobne mąki tortowe to te o numeracji zbliżonej do 550. Niezależnie od grubości zawsze wybierajcie jednak zawsze zdrowe mąki ekologiczne :)

Granulat z Tapioki 400g MERRE Granulat z Tapioki 400g MERRE
Producent: MERRE
Cena: 7,23 zł
szt.
zobacz więcej
Mąka gryczana 500g RADIX Mąka gryczana 500g RADIX
Producent: RADIX-BIS
Cena: 6,91 zł
szt.
zobacz więcej
Mąka jaglana 450g RADIX Mąka jaglana 450g RADIX
Producent: RADIX-BIS
Cena: 5,96 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl