Tytuł tej kategorii jest może trochę enigmatyczny ale w sumie zawiera w sobie wszystko co zawiera w sobie kategoria.

Znajdziemy tu nie tylko ryby BIO ale również różnego rodzaju glony, które w tej kategorii nie są traktowane jako suplement ale jako dodatek do żywności. Dodatek ale jakże cenny. Wszystkie ekologiczne glony jakie oferujemy w naszym sklepie są bogatym źródłem minerałów. Jeśli wiecie to dobrze, jeśli nie wiecie to warto wiedzieć. Wszelkie napoje roślinne, które są oferowane z dodatkiem wapnia, uzyskują ten cenny dla zdrowia wapienny „wsad” dzięki wyciągowi, którego bazą ekologiczne glony. Dzięki olbrzymiej zawartości wapnia jaki naturalnie występuje w glonach, stosuje się je jako źródło tego minerału w napojach roślinnych. Dzięki temu zawartość wapnia w napojach roślinnych jest zbliżona do zawartości wapnia w mleku zwierzęcym, którego wegetariańskim susbstytutem są właśnie napoje roślinne z wapniem.

Wapń to nie jedyny minerał, którego źródłem są glony. Znajdziemy tam również wiele jodu a także innych mikro- i makroelementów. Ekologiczne kombu czy też ekologiczne wakame odgrywają również niebagatelną rolę w kuchni chińskiej gdzie reprezentują słony żywioł wody. Ich przygotowanie i stosowanie w kuchni jest na tyle proste, że w związku ze swoimi zaletami znajdują coraz szersze zastosowanie w naszej kuchni, w której coraz częściej są dodawane nawet do tradycyjnych dań kuchni staropolskiej.

Wspomniane na wstępie ryby BIO to z jednej strony ekologiczne przyprawy i ekologiczne oliwy lub sosy pomidorowe, które oferowanym przez nas rybom towarzyszą. To również ryby, które nie pochodzą z przemysłowych hodowli rybnych, w których są atakowane przez tzw „wszy morskie” to ryby, które żyjąc w naturalnym środowisku przeżywają swoje życie w najlepszy możliwy sposób.

Jeśli jecie ryby, korzystajcie w kuchni z tych co do których możecie mieć pewność, że żyły bezstresowo w morskich lub rzecznych głębinach. Że nie żyły w warunkach, które człowiek w swojej okrutnej pomysłowości i pogonią za zyskiem, jest w stanie zgotować każdemu żywemu stworzeniu na ziemi.

Korzystajcie z przetworów rybnych, które są opatrzone certyfikatem ekologicznym i pochodzą ze zrównoważonych połowów, o których więcej informacji znajdziecie na stronie Marine Stewardship Council

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl