Kakao czyli smak dzieciństwa

Kakao i karob to coś co wzbudza najprzyjemniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Kto z nas nie pamięta smaku i zapachu kakao, robionego w przez nasze mamy i babcie wtedy gdy jeszcze sami byliśmy dziećmi. Dziś wielu z nas unikałoby picia kakao przyrządzanego na bazie mleka a w latach naszego dzieciństwa mleko krowie nie budziło tylu kontrowersji ile wywołuje dziś. Niemniej jednak, ziarno kakao zawiera bardzo wiele drogocennych dla naszego zdrowia składników. Między innymi z tego właśnie powodu w każdym, szanującym się sklepie ze zdrową żywnością znajduje się szeroka półka z kakao.

Rodzaje kakao

Kakao to nie tylko w proszku ale również całe oraz kruszone ziarno kakao. W kategorii kakao znajduje się kakao surowe jak również kakao z dodatkami jak na przykład kakao o smaku orzechowym. Część produktów, które tu umieszczamy to kakao oznaczone jako produkt Fair Trade. Zwłaszcza na nie chcielibyśmy abyście zwrócili swoją uwagę gdyż idea Fair Trade jest bardzo bliska naszemu sercu. Jeśli dodatkowo produkt Fair Trade może być oznaczony jako produkt żywności ekologicznej to jest to chyba to co można określić jako produkt ze wszech miar służący temu aby Ziemia była lepszą planetą. Jeśli możecie dołożyć do poprawy naszej Ziemi swoją cegiełkę w postaci zakupu właśnie takiego produktu to możecie z czystym sumieniem powiedzieć o sobie, że walczycie o to aby wszystkim nam, mieszkańcom Ziemi, żyło się lepiej.

Karob czyli zdrowy zamiennik kakao

W kategorii, którą właśnie zamierzacie przeglądać znalazł się również karob. Jest on znany również jako mączka drzewa świętojańskiego. Ten uprawiany w basenie Morza Śródziemnego zamiennik kakao jest nieoceniony w regeneracji organizmu u wszystkich osób zrywających z nałogiem palenia. Oczyszcza płuca oraz działa antynowotworowo. Dzieje się tak dzięki dużej zawartości kwasu galusowego. Innymi cennymi substancjami odżywczymi zawartymi w karobie są magnez, fosfor, żelazo i wapń. Dzięki temu nie tylko sam karob ale wszystkie produkty przygotowane na bazie karobu można zdecydowanie określić jako zdrową żywność.

 

Kakao, czekolady do picia i karob

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl